Nasza szkoła - SP6 Orzesze Zawiść

50 - lecie Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu - Zawiści

3 czerwca 2015 r. uroczyście obchodziliśmy 50 - lecie naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi, władzami oświatowymi i gminnymi, pracownikami szkoły, absolwentami i mieszkańcami Orzesza. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniałą akademię. Dla zaproszonych gości była to okazja do wspomnień dzięki wystawie ze zdjęciami poszczególnych roczników. Wspomnienia te zostały utrwalone w specjalnie z tej okazji wydanej książce oraz w filmiku, który można zobaczyć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=BPK63kaHS_0&feature=youtu.be
Kilka słów o szkole

W Szkole Podstawowej nr 6 w Orzeszu - Zawiści uczy się 188 uczniów. Część z nich mieszka w Zawiści, inni dojeżdżają z Gardawic i Orzesza.
Pracuje tu 28 nauczycieli (w tym 8 dyplomowanych). Stawiamy uczniom wysokie wymagania edukacyjne, by jak najlepiej przygotować ich do nauki na kolejnych poziomach edukacji. Jesteśmy szkołą przyjazną i bezpieczną, dbamy o dobre samopoczucie uczniów, zawsze rozwiązujemy pojawiające się problemy.
Widok boiska szkolnego. W tyle budynek szkoły.
Sala ze ścianami w kolorze żółtym, na środku ławki i krzesła. Za oknami widok drzew.
Tradycje szkoły

Bardzo ważne jest dla nas wspieranie uczniów i rozwijanie ich zainteresowań. Dlatego na terenie naszej placówki organizowanych jest wiele zajęć pozalekcyjnych:
  • kółko plastyczne;
  • kółko taneczne;
  • kółko wokalno - taneczne;
  • kółko teatralne;
  • zajęcia sportowe.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w dodatkowych lekcjach. Nasi uczniowie wielokrotnie reprezentowali szkołę w konkursach artystycznych, sortowych, regionalnych, literackich i przedmiotowych, odnosili znaczące sukcesy i otrzymywali wyróżnienia.
Do naszej tradycji należy również organizowanie wielu imprez okolicznościowych:
  • festyny rodzinne;
  • jasełka;
  • bale karnawałowe;
  • Dzień Sportu;
  • Dzień Matki;
  • Dzień Europejski.
Ponadto

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze stołówki szkolnej oraz przebywać pod opieką nauczyciela na świetlicy do godziny 16:00. Pomocą służy pedagog szkolny, który zawsze otwarty jest na potrzeby ze strony uczniów i rodziców. Dzieci mogą także korzystać z kompleksu boisk i kortu tenisowego.